Yamamoto Kafa Akupunkturu Kursu

 • Eğitim Detayları

  Dr. Mehmet Uçar ileYamamoto New Scalp Acupuncture YNSA VE DİĞER MİKROSİSTEM AKUPUNKTUR  (MAPS) UYGULAMALARI

  Eğitim sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleşecektir.

   

  Eğitimci:

  Dr. Mehmet UÇAR

  GETAT Hekimi ve Eğitmeni

  Yamamoto Kafa Akupunkturu Uygulayıcısı ve Eğitmeni

   

  Yamamoto New Scalp Acupuncture (YNSA), Scalp akupunkturunun genel ana prensiplerine dayanan daha çok temel noktaları ve ypsilon (meridyen) noktalarını kullanan saçlı derinin (scalp) mikrosistem akupunktur tekniğidir. Kafa bölgesine uygulanması temelinde çalışır.

  Yamamoto New Scalp Akupunktur (YNSA), öğrenmesi kolay, etkili ve risksiz bir tedavi yöntemidir. Scalp akupunktur ile Geleneksel Vücut Akupunktur ve Batı tıbbını birleştiren bir tıbbi sistemdir. Vücudun tamamını veya bir kısmını etkileyen kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını, duyu organlarını, iç organları, nörolojik alandaki bozukluklarını tedavi etmek için kullanılabilir.

  Temel noktalar ve Ypsilon (meridyen) noktalarından yararlanarak insan vücudunun lokomotor, endokrin, nörolojik ve psikiyatrik sistemlerini, biyoelektrik ve biyokimyasal yollarla etkilemek için kullanılır. YNSA ile kafa derisine doğru bir şekilde yerleştirilmiş sadece birkaç iğne ile mevcut olan nörofizyolojik anormallikleri etkili bir şekilde dengelerken, çok etkili ve verimli bir şekilde hızlı ağrı kesici sağlanabilir.

  Birçok ülkede en sık kullanılan mikrosistem akupunktur uygulamaları arasındadır ve yaygınlığı giderek artmaktadır. Geleneksel vücut ve scalp akupunkturundan farklı özelliklere sahiptir. Daha az sayıda iğne kullanmak, ilk seansta danışanların problemlerinde çok güçlü bir etkinlik, her ortam ve durumda uygulanabilmesi ve seans sayılarının azlığı Yamamoto Kafa Akupunkturunun en önemli artılarıdır.

  Medikal ya da diğer GETAT tedavi yöntemleri ile birlikte rahatlıkla uygulanabilir. Başarı oranı doğru yaklaşım, doğru teknik ve doğru noktalara uygulandığında oldukça yüksektir.

   

  Kullanıldığı alanlar nelerdir?

  Yamamoto Kafa Akupunkturu anında etki gösterebilen, hastanın kişisel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir iyileştirici tedavi şeklidir. Birçok durumda YNSA, hastanın lokomotor sisteminde bir iyileşmeye neden olur. Bu başarının önemi, belki de hastanın profesyonel yaşamına yeniden entegrasyonunu veya hastanın diğer çeşitli tedavilerine bağımlılığının azalmasını da içerecek şekilde geniş kapsamlı olabilir.

  Kronik, tedavisi zor ve dirençli rahatsızlıklarda dahi YNSA semptomları hafifletmede ve hastanın durumunda çok önemli bir iyileşmeye katkıda bulunmada etkilidir.

  • Nörolojik hastalıklar ,(parkinson, migren vb.)
  • Çeşitli hastalıklardan kaynaklanan nörolojik rahatsızlıkların belirtileri, (baş ağrıları, vertigo, tinnitus vb.)
  • Çeşitli fonksiyonel bozukluklar,
  • Kronik veya akut ağrılar, (bel ağrıları, sırt ağrısı, bacaklarda, ellerde, kollarda, boyunda vb. ağrı)
  • Hemiplejiler,
  • Ağrıya neden olan hastalıklar,
  • Hareket zorluğu ve hareket kısıtlılığı,
  • Duyu organların  ​​sorunları,
  • Acil tıbbi endikasyonlar ,(akut alerji atakları, renal kolik vb.)
  • Kadınlarda doğurganlık, hormonal dengesizlik ve jinekolojik problemler,
  • Anksiyete, depresyon, OKB, DEHAS, uykusuzluk gibi psikolojik bozukluklarda kullanılır.

  Başarılı bir interaktif eğitim, net bilgiler ve yoğun pratik uygulamalar sonrasında katılımcılar Yamamoto Kafa Akupunkturu (YNSA) uygulayabilecek teorik ve pratik yeterliliğe sahip olabileceklerdir.

  İLERİ DÜZEY (EXPERT) YNSA EĞİTİM İÇERİK VE KONU BAŞLIKLARI

  • Temel ( Basic) Ynsa Konularının Tekrarı
  1. Somatotoplar  (Noktalar)
  2. Tanı (Diagnostik) Sahaları
  • İleri Düzey (Expert) Ynsa Somatotop Ve Tanı (Diagnostik) Sahaları
  1. New Spine Of The Points (Servical Torakal Lomber Vertebra)
  2. Servical-Torasic-Lomber Somatotop
  3. Y.N.S.A. Hoku Diagnosis/ New He-Gu (LI-4) Diagnostik Bölgeler
  4. C6-Th2 Noktaları (C6-Th2 Points) (Servical-Thoracic Somatotop)
  5. Y.N.S.A. Sagittal Somatotop
  6. Mastoid Somatotop
  7. Dorsum ve Plantar Noktalar (Dorsum And Plantar Points) 
  8. Scapula Tanı - Diagnosis
  9. Mirror Reflection Method /Yansıtma Metodu
  10. Otonom Sinir Noktası (Autonomic Nervous Point)
  11. Parkinson’s Points (Parkinson Noktaları)
  12. New Knee Points /Yeni Diz Noktaları
  13. Paralysis Points / Paralizi (Felç) Noktaları
  14. Malleolus Point 2019 / Malleol Noktaları 2019
  15. Carpo-Metacarpal Point /Karpo-Metakarpal Nokta
  16. St 36 ve St 37 Arasındaki Tibialis Anterior Kas Alanı
  17. New Lung Point / Yeni Akciğer Noktası
  18. The Sternoclavicular Joint Area/Sternoklaviküler Eklem Bölgesi
  19. Wild A Point (Noktası)
  20. Elbow Area / Dirsek Bölgesi
  • Pratik ve Klinik Uygulamalar

  Önemli bilgi: Bu program kurs konusu uygulamaya ilgi duyan hekimleri bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Bu eğitim Sağlık Bakanlığı onaylı değildir ve mevcut mesleki yetkilerinize ilave herhangi bir yetki kazandırmaz. Bazı üniversiteler ve eğitim araştırma hastaneleri tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı eğitimlere ulaşmak için Sağlık Bakanlığı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Mevzuat ve diğer resmi konular ile ilgili Sağlık Bakanlığı sitesi, https://shgmgetatdb.saglik.gov.tr ve https://shgmesdb.saglik.gov.tr/ internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Mevzuat ve diğer resmi konular ile ilgili Sağlık Bakanlığı sitesi ve https://shgmgetatdb.saglik.gov.tr şeklindedir.

 • Eğitim Tarihleri

  ANKARA: 29 - 30 Haziran 2024
  İZMİR: 6 - 7 Temmuz 2024

  İSTANBUL: 13 - 14 Temmuz 2024

 • Başvuru Formu

 • Sıkça Sorulan Sorular

  • www.tisakademi.com Nedir?

   www.tisakademi.com internet sitesi geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında eğitimler düzenleyen kurumların eğitimleri konusunda bilgi alma, kayıt başvurusunda bulunma vb konularda yardımcı olmak amacıyla faaliyet göstermektedir. Bu web sitesine girerek veya üye olarak 18 yaşından büyük olduğunuzu onaylamış olacaksınız. HERHANGİ BİR KURSA BAŞVURARAK VEYA BİLGİ FORMU DOLDURARAK O KURSA BAŞVURU ŞARTINI SAĞLADIĞINIZI (ÖRNEĞİN TABİPLERİN BAŞVURDUĞU BİR EĞİTİM İÇİN ÜLKEMİZDE GEÇERLİ BİR TIP FAKÜLTESİ DİPLOMANIZ OLDUĞUNU) VE KOŞULLARI ONAYLAMIŞ OLURSUNUZ. Bu sitede yer alan bir formu doldurarak ilgili eğitime kesin kayıt yaptırmış olmazsınız. Kayıt için ilave bilgiler (kayıt onayı, ödeme bilgileri vb) talep edilebilir. Katılım ile ilgili şartlar değişiklik gösterebilir ve olası değişiklikler kursiyerlere bildirilir. Kurs öncesi yapılması gereken ilk ödeme kaydınızı iptal etmeniz durumunda iade edilmeyebilir. Bu sitede yer alan içerik genel bilgilendirme amacı taşımaktadır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Hastalıklarınız ile ilgili bir doktora başvurunuz.

  • Kursa kimler katılabilir?

   Katılımcılar hekim veya kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimleridir. Başvuru sahibi bu yeterliliği sağladığını gösteren belgeleri ve kurum tarafından istenebilecek diğer belgeleri ibraz eder.

  • Kurs Sağlık Bakanlığı onaylı mıdır?

   Sağlık Bakanlığı onaylı eğitimler için Sağlık Bakanlığı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan eğitimler nelerdir?

   Nöralterapi, manuelterapi, uygulamalı (klinik) kinezyoloji, nogier kulak mikrosistem tedavisi, mizaç teorisi, bütüncül beslenme vb eğitimler ile sempozyum, kongre, çalıştay vb toplantılar özel eğitimler olup Sağlık Bakanlığı onaylı değildir. Bu eğitimler veya toplantılar sonunda katılım belgesi düzenlenebilir. Bu belgeler sertifika değildir ve mevcut mesleki yetkilerinizin üzerine herhangi bir yeni yetki kazandırmaz. Bu programları mezuniyet sonrası eğitim programı olarak değerlendirmeniz gerekmektedir.

  • Kurs hangi kurum tarafından düzenlenmektedir?

   Bu sitede yer alan kursların ilan sayfasında düzenleyen kuruluş bilgisi paylaşılmaktadır.

  • Kurs sonunda katılım belgesini ne zaman alabilirim?

   Eğitimi başarıyla tamamlamanız durumunda katılım belgeniz eğitimin son günü teslim edilmektedir.

  • Kurs ücretine yol, konaklama ve diğer giderler dahil midir?

   – Kurs ücretine konaklama, yeme/içme, çay/kahve, ulaşım, sigorta vb hususlar dahil değildir. Kurumun bu yönde bir planlaması olmayıp kursiyerlerin kendi planlamalarını yapmaları gerekmektedir.

  • Kurs ücreti nedir?

   – Kurs ücreti ilgili eğitim sayfasında belirtilmektedir. – Ödemelerde banka transfer masrafları kursiyerlere aittir. Eğitimlerde kontenjan dolması durumunda ödeme önceliğine göre işlem yapılır. Yanlış yapılan ödemelerden kursiyer sorumludur. Uzaktan eğitim veya yüz yüze eğitim başlamadan iptal ve iade talepleri ise başvuru üzerine ilgili kurumun/kuruluşun tasarrufu dahilinde yapılabilecektir. Size e-posta ile kayıt onayınız ve ödeme bilgileri gönderildiğinde ödeme yapmanız önerilmektedir.

  • Ödemelerin taksitlendirilmesi mümkün müdür?

   Kurs ile ilgili ödemelerin kursun son gününe kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Önceden bilgi vermek kaydıyla kurs yerinde de ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Ödemelerinizi yaparken size gönderilen maildeki hesap bilgilerini dikkate almanız gerekmektedir. Bu bilgilerde hesap adını kelimeler arasında boşluk bırakarak, kısaltma yapmadan ve sığdığı kadarıyla size gönderilen hesap adına uygun olarak yazmanız gerekmektedir.

  • Eğitim masraflarımın Sağlık Bakanlığı, hastanem veya ilaç endüstrisi tarafından karşılanması mümkün müdür?

   – Bu sorunun eğitimine başvurduğunuz eğitim merkezi ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu konuyu yönetiminizle görüşmeniz gerekmektedir. Kurumlar zaman zaman kapasite arttırımı amacıyla bu şekilde kararlar alabilmektedir. Ancak bu tür taleplerin olumlu karşılanma olasılığı çok düşük olup ayrıca ek hükümler (mecburi çalışma süresi vb) gündeme gelebilmektedir. İlaç endüstrisinin bu alandaki eğitmelere sponsorluğu (gerek eğitim alanının ilaç dışı olması, gerekse eğitim ücretleri nedeniyle) yok denecek kadar azdır ve bu başvurularla ilgili Sağlık Bakanlığı`nın kurum ile ilişkili olmayan ilave şartları (aynı eğitime birden fazla firma başvurusu, ilgili kursun detaylı programı olması, ilgili programın ayrı web sitesi olması vb) olabilir. Kurum bu şartları sağlamak durumunda değildir. Eğitimlere başvururken tüm masraflarınızı kendiniz karşılayacak şekilde hazırlık yapmanızı ve diğer sponsorluk kaynakları ile ilgili beklentiye girmemenizi öneririz.

  • Derslerin işleniz şekli nasıldır?

   Dersler kursa ve yapısına göre yüz yüze eğitim, asenkron ders (arşiv video dersleri), senkron ders (canlı ders), kaynak paylaşımı ve dökümanların dijital ortamda paylaşımı ve forum yöntemlerinden bir bölümü yoluyla işlenecektir.

  • Eğitimlerde devam zorunluluğu var mı?

   Kayıt yaptırmış olduğunuz eğitime katılamamanız durumunda bu eğitim ile ilgili haklarımız kaybolur. Eğitimlere tam olarak devam esastır.

  • Yayınlanan programlar kesin takvimler midir?

   – Yayınlanan program taslak olup zorunluluk halinde değişikliğe tabidir.

  • Kurs yeri / kurs adresi neresidir?

   – Kurs yeri belirtilen kurumların ilgili merkezleridir. Kurs yeri taslak olup değişikliğe tabidir. Farklı gruplar farklı salon veya binalarda eğitim görebilir. Bununla ilgili karar sekreterya tarafından verilmektedir ve bu karara uyulması gerekmektedir. Bu bilgilendirmeler güncel e-posta yazışmaları veya güncel yazışma grubu yazışmaları aracılığı ile yapılacaktır.

  • Salon görevlisinin görevi nedir?

   – Salon görevlilerinin sorumluluğu, eğer teslim etmeniz gereken belgeler varsa bunları teslim almak ve kurs ortamının genel düzenini sağlamaktır. – Salon görevlisi ve sekreterya odasına izinsiz girilmemesi, içerde evrak teslimi veya görüşme için başka bir kursiyer varsa evrak teslimi için sıranın beklenmesi, bu alanlardaki hiçbir dolabın veya çekmecenin açılmaması, bu alanlardan herhangi bir malzeme (sarf, kırtasiye vb) alınmaması gerekmektedir.

  • Kurs sırasında ilave materyal verilecek midir?

   Bazı kurslarda özet ders notu ve/veya demo uygulamalarda kullanılacak materyal verilmektedir. Konu ile ilgili her bir kursun açıklamasını inceleyebilirsiniz.

  • Öğrencinin sorumlulukları nelerdir?

   – Öğrenci eğitim bedelini ödemek ve eğitim bedeli dışındaki tüm masrafları kendisine ait olmak üzere eğitime katılmayı kabul eder. Kurs başladıktan sonra yapılacak iptallerde geri ödeme yapılamayacağını bildiğini taahhüt eder. – Öğrenci, eğitime katılanları kendi işyerine, muayenehanesine, kurum dışında verilen farklı bir eğitimine davet olarak değerlendirilebilecek herhangi bir davranışta bulunmayacağını taahhüt eder. – Öğrenci, eğitim ile ilgili eğer varsa olumsuz geri bildirimleri kurs koordinatörüne veya dernek yönetimine iletebilir. Bu iletişim için www.tisakademi.com sitesindeki Mesaj Gönder/İletişim sayfasını da kullanabilir. Kurs esnasında dahil olduğu eğitimini kötüleme veya diğer eğitimlerle kıyaslayarak olumsuz yorumlarda bulunma olarak değerlendirilebilecek herhangi bir davranışta bulunmayacağını taahhüt eder. – Öğrenci, derslerini kendisine verilen programa uygun olarak takip eder. Eğitime katıldığı günler için imza defterini imzalar. Programa kesintisiz devam zorunludur. – Eğitim esnasında oluşan her türlü çıktının (eğitim materyali, sunumlar, hasta muayene/izlem formu, dokümanlar vs.) hakkı eğitim sekreteryasına aittir. – Eğitim saati süresince eğitim ortamının düzeninden öğrenciler de sorumludur. Sınıfın huzurunu bozacak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Salon görevlileri, bina görevlileri, güvenlik vb görevlilerin uyarı ve yönlendirmelerinin takip edilmesi gerekmektedir. – Öğrenci eğitim süresince eğitimci tarafından belirtilecek uygulamalara katılmayı taahhüt eder. – Öğrenci eğitim kapsamında kendisi veya eğitici gözetiminde eğitime katılanlar tarafından değerlendirilen ve uygulama yapılan hastalar için herhangi bir ücret talep etmemeyi taahhüt eder. – Öğrenci herhangi bir ürünün, firmanın, hizmetin, eğitimin tanıtım ve promosyonunu yapmamayı; kursiyerler ile üretici, distribütör, eğitim/kongre organizasyon sekreteryası bilgisi paylaşmamayı; ve kursiyerlerin bilgilerini benzeri kişi/kurumlarla paylaşmamayı taahhüt eder. Öğrenci, diğer kursiyerlerin kurs esnasında elde edilen bilgileri (telefon, eposta) ile herhangi bir faaliyet (yazışma grubu oluşturulması, ürün satışı, üyelik vb) gerçekleştirmeyeceğini, kurs ortamında herhangi bir doküman/broşür dağıtmayacağını, herhangi bir program/faaliyet, kurum/kuruluş adına faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. Öğrenci yazışma grubunda da aynı kurallara uyacağını, konu dışı paylaşım, farklı bir gruba bağlantı vb içerikler paylaşmayacağını, telif hakkı sorunu yaratabilecek resim, e kitap/pdf kitap paylaşmayacağını, grupta edindiği iletişim bilgilerini (telefon, mail vb) pazarlama amacıyla kullanmayacağını ve kullanılmasına yol açabilecek bir paylaşımda bulunmayacağını taahhüt eder. Bu kurallardan herhangi birine uyulmaması durumunda grup yöneticisi kursiyeri herhangi bir uyarı yapmaya gerek olmadan yazışma grubundan çıkarabilir. – Öğrenci, eğitimdeki herhangi bir materyali (video çekimi, slayt, resim, ders notu vb) veya kendisine uzaktan eğitim şifresi verilmesi durumunda bu şifreyi 3. şahıslarla paylaşmamayı taahhüt eder. Katılımcı uzaktan eğitim sisteminden dışarıya veri aktarmayacağını taahhüt eder. – Öğrenci, dersin yapıldığı merkezde (sınıf, eğitici odası, dinlenme alanları da dahil olmak üzere) ses, video, fotoğraf vb herhangi bir kayıt yapmayacağını taahhüt eder. – Öğrenci, sınıfta kullanılan sunum bilgisayarları, eğiticilerin bilgisayarları veya eğitim merkezine ait herhangi bir bilgisayar üzerinde eğiticinin veya salon görevlisinin onayı olsa dahi herhangi bir işlem yapmayacağını (dosya açma, kapatma, dosya kopyalama vb) taahhüt eder. – Her ne sebeple olursa olsun eğiticinin veya salon görevlisinin onayı olsa dahi salon bilgisayarında işlem yapılması, eğitici veya salona ait bir harddisk/flash bellek vb depolama aracının alınması, kopyalanması vb davranışlar kesin olarak yasaktır. Bu kurallardan herhangi birine uyulmaması durumunda salon görevlisi veya eğitici konuyu sekreteryaya bildirir. Kurs kurallarına uyulmadığı gerekçesi ile kurstan geri ödemesiz olarak çıkarılmak da dahil çeşitli yaptırımlar uygulanabilir. – Öğrenci eğer varsa sınav sorularını (ön değerlendirme ve son sınav) herhangi bir şekilde kaydetmemeyi taahhüt eder. – Katılımcı isimleri bina güvenliğine bildirileceğinden eğitim alanında misafir kabul edilemeyecektir. Aynı şekilde eğitim vakası olarak davet edilenlerin isimlerinin de pratik eğitimler başladığında salon görevlisine bildirilmesi gerekmektedir.

  • Diğer kurallar nelerdir?

   – Kursa katılan bütün kursiyerler binanın genel kuralları ve düzeni ile tıbbi atık kurallarına (iğnelerin ilgili kutulara atılması, tıbbi atık poşetlerinin kullanımı, tıbbi atık prosedürüne uyulması vb) uymak zorundadır. – Eğitim merkezi bina ile ilgili gerekli durumlarda binanın fiziksel şartları ve imkanları ile ilgili düzenleme (binanın otoparkı dışında bir otoparka yönlendirme, lavabolarda havlu peçete kullanımının sınırlanması, binanın balkon vb alanları da dahil sigara içilmesinin engellenmesi vb) yapabilir.

  • Güncel bilgilere nasıl ulaşabilirim?

   – Kurs bilgileri ve kurallarının güncel hali www.tisakademi.com sitesinden güncel hali ile takip edilebilecektir.

  • Size nasıl ulaşabilirim?

   – Sorularınız için öncelikle bu sitenin site menüsündeki eğitim detayları ve sık sorulan soruları inceleyiniz. Soru ve talepleriniz için bu sitedeki mesaj gönder / İletişim / canlı destek kutusunu kullanabilirsiniz. Bize e-posta yoluyla info@tisakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 • Eğitim Tanıtımı

9000 ₺

Katılım Belgeli
Yüz Yüze Eğitim