Visseral Manuelterapi Eğitimi

 • Eğitim Detayları

  Visseral Manuel Terapi  Kursu

  Bu kurs Visseral Manuel Terapi  (VMT) eğitimi almak isteyen Tıp Doktorları için hazırlanmıştır.

  VMT, iç organların fonksiyonlarını düzenleyen tedavi tekniklerini içerir.  

  Her organ, solunuma bağlı veya bağımsız bir şekilde belirli bir hareket gerçekleştirir. Doğal ritmindeki kısıtlılıklar, disfonksiyonlara, ağrının oluşmasına ve hastalığın gelişimine yol açar.

  Organların hareketleri birbirine göre yapılandırılmıştır. Yani bunlardan birinde meydana gelen hareket kısıtlılıkları kaçınılmaz olarak tüm sistemi etkiler.

  Karın iç organları lomber bölgeye abdominal mezenterler, mezokolon ve Toldt fasyası ile bağlanır. Mezenterler içerisinde, periton ve iç organların arter, ven, lenfatik, afferent ve efferent otonom sinir lifleri geçer. Ek olarak, viseral ve somatik innervasyon, omurga kolonunda fonksiyonel bir etki oluşturur. Sonuç olarak, bir organın durumu somatik dokunun durumunu etkileyebilir. Dolayısıyla  visseral  problemler omurga , eklemler ve vücudun  diğer bölgelerinde ağrı ve hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olabilirler.

  Sağ omuz ağrısı, safra kesesi veya karaciğerden, sol omuz ağrısı, mide , kalp veya dalaktan kaynaklanabilir. Tüm bu sorunlar aynı anda boyun ağrısı yapabilirler.  Bağırsaklardaki problemler eklemlerde ağrı yaratabilir.  Prostat veya uterusta ki problemler, bel, kalça ve diz ağrıları yaratabilir.

  VMT vücudun kendini iyileştirme, ağrı ve hastalıkları ortadan kaldırma işlevini tetikler.

  VMT mekanik, vasküler ve nörolojik visseral fonksiyonu geri kazanmayı ve hareket kısıtlılıklarının ortadan kaldırılmasını amaçlayan manuel bir tekniktir.

  VMT, kas-iskelet sistemi, vasküler, sinir, ürogenital, solunum, sindirim ve lenfatik  yapılarda ortaya çıkan disfonksiyonları  etkileyerek, vücuttaki fonksiyonel ve yapısal dengesizlikleri tedavi eder.

  Visseral Manuelterapi Kursunun Amacı

  Bu kursun amacı, Tıp Doktorlarına, visseral sistem ve bu sistemle bağlantılı kas-iskelet sistem rahatsızlığı olan hastalar için çok çeşitli değerlendirme, tanı ve tedavi teknikleri uygulamak için anlaşılabilir ve basit bir klinik değerlendirme çerçevesi sağlamaktır.

  Bu kurs son derece hasta merkezli ve spesifik subjektif ve objektif fizik muayene süreçlerine odaklanır. Klinik muhakeme ve sürekli yeniden değerlendirme öğretilir.

  Lomber omurga, pelvis ve ekstremitelerle karın organlarının nöronal ve mekanik ilişkileri ile organ disfonksiyonlarıyla ilişkili, yapısal problemlerde, tanı ve tedavi yaklaşımları pratik olarak öğretilir.

  Bu kursun sonunda, Doktorların visseral organlar üzerinde, palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon becerilerinin geliştirilmesi sağlanır.

  Visseral Manuelterapi üçer günlük 4 kurstan oluşmaktadır.

  Her kurs birbirinden bağımsız olduğu için kursiyerler istedikleri kursa katılabilirler.

  İletişim ve kayıt için Hasan ÜNLÜ  0543 456 57 99

   

  Eğitmenler

   

   

   

  Dr. Elif KAYA

  Osteopati Derneği Başkanı

  Sağlık Bakanlığı onaylı Osteopati Sertifikalı Hekim

  Osteopati - Ortopedik Manuelterapi Nöralterapi - Applied Kinezyoloji - Akupunktur Eğitmeni

   

  Ekim 2007 – Haziran 2012 yılları arasında merkezi Almanya’da bulunan Instıtut Für Angewandie Osteopathie iş birliği ile TİFAO tarafından verilen Osteopatik Manuel Terapi eğitimini tamamlamıştır.

   

   

   

  Ekim 2008 – Nisan 2011 yılları arasında merkezi Almanya’da bulunan Internationale Akademie Orthopaedische und Manuelle Therapie tarafından verilen Ortopedik Manuel Terapi eğitimini tamamlamıştır.

   

  Doç. Dr. Turgay ALTINBİLEK

  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı

  Osteopati Derneği Başkan Yardımcısı

  Sağlık Bakanlığı onaylı Osteopati Sertifikalı Hekim

  Osteopati - Ortopedik Manuelterapi Nöralterapi - Applied Kinezyoloji - Akupunktur Eğitmeni

   

  Ekim 2007 –Haziran 2012 yılları arasında merkezi Almanya’da bulunan Instıtut Für Angewandie Osteopathie iş birliği ile TİFAO tarafından verilen Osteopatik Manuel Terapi eğitimini tamamlamıştır.

   

   

  Kurs Proğramı

  SFİNKTERLER, KARACİĞER ve SAFRA KESESİ. (3 gün 24 saat)

  Kursiyerlere;  Karaciğer, safra kesesi ve sfinkterlerin anatomisi, hareketleri, disfonksiyonları tanı ve tedavide önemi, 

  Karaciğer, safra kesesi ve sfinkter disfonksiyonlarından kaynaklanan uzak bölge problemlerinin tanı ve tedavisi (Baş ağrısı, sağ omuz,  boyun, bel, sırt ve kalça ağrıları)

  Karaciğer, safra kesesi ve  sfinkterlerin disfonksiyonlarına yönelik palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri,

  Listening testi, Kuçera’nın sirkülasyon teknikleri, Finnet ve Williame göre organların fasyal tedavisi ve Chapman’a göre refleks noktaların önemi,

  Karaciğer ve safra kesesi patolojileri,

  Teorik olarak anlatılacak ve pratik olarak gösterilecektir.

  Kursiyerlerin bu kursta öğrenecekleri bilgi ve pratikler sonucunda sfinkter, karaciğer ve safra kesesi  ile ilgili visseral  mobilizasyon, manipülasyon, Kuçera’nın sirkülasyon, Finnet ve Williame göre organların fasyal tekniklerini etkili ve güvenli bir şekilde uygulamaları sağlanacaktır.

  ÖZEFAGUS, MİDE, DUODENUM, DALAK, PANKREAS ve PERİTON.  (3 gün 24 saat)

  Kursiyerlere;  Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton  anatomisi, hareketleri, disfonksiyonları, tanı ve tedavide önemi, 

  Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton  disfonksiyonlarından kaynaklanan uzak bölge problemlerinin tanı ve tedavisi (Baş ağrısı, sol omuz,  boyun, bel, sırt ,kalça ağrıları, sol servikobrakialji ve humeroskapular periartrit )

  Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton disfonksiyonlarına yönelik palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri,

  Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton patolojileri,

  Teorik olarak anlatılacak ve pratik olarak gösterilecektir.

  Kursiyerlerin bu kursta öğrenecekleri bilgi ve pratikler sonucunda Özefagus, mide, duodenum, dalak, pankreas ve periton  ile ilgili visseral  mobilizasyon ve manipülasyon tekniklerini etkili ve güvenli bir şekilde uygulamaları sağlanacaktır.

  JEJUNUM, İLEUM, KALIN BAĞIRSAKLAR, BÖBREK, MESANE ve ÜRETER (3 gün 24 saat)

  Kursiyerlere;  Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter anatomisi, hareketleri, disfonksiyonları, tanı ve tedavi de önemi, 

  Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter disfonksiyonlarından kaynaklanan uzak bölge problemlerinin tanı ve tedavisi (Sağ veya sol bacağa yayılan bel ağrıları, sırt ağrısı, alt karın, uyluk ve pelvik bölge ağrısı, varis, kabızlık, sakroiliak eklem ve psoas disfonksiyonu),

  Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter disfonksiyonlarına yönelik palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri,

  Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter patolojileri,

  Teorik olarak anlatılacak ve pratik olarak gösterilecektir.

  Kursiyerlerin bu kursta öğrenecekleri bilgi ve pratikler sonucunda Jejunum , ileum, çekum, kalın bağırsak, sigmoid, böbrek, mesane ve üreter ile ilgili visseral  mobilizasyon ve manipülasyon tekniklerini etkili ve güvenli bir şekilde uygulamaları sağlanacaktır.

  UTERUS, OVER, KALP ve AKCİĞER (3 gün 24 saat)

  Kursiyerlere;  Uterus, over, kalp ve akciğer anatomisi, hareketleri, disfonksiyonları, tanı ve tedavide önemi, 

  Uterus, over, kalp ve akciğer disfonksiyonlarından kaynaklanan uzak bölge problemlerinin tanı ve tedavisi (Baş, boyun, bel, pelvik bölge,göğüs, üst ve alt ekstremite ağrısı ve humeroskapular periartrit)

  Uterus, over, kalp ve akciğer disfonksiyonlarına yönelik palpasyon, mobilizasyon ve manipülasyon teknikleri,

  Uterus, over, kalp ve akciğer patolojileri,

  Teorik olarak anlatılacak ve pratik olarak gösterilecektir.

  Kursiyerlerin bu kursta öğrenecekleri bilgi ve pratikler sonucunda Uterus, over, kalp ve akciğer ile ilgili visseral  mobilizasyon ve manipülasyon tekniklerini etkili ve güvenli bir şekilde uygulamaları sağlanacaktır.

  Her kurs birbirinden bağımsız olduğu için kursiyerler istedikleri kursa katılabilirler.

  İletişim ve kayıt için Hasan ÜNLÜ  0543 456 57 99

 • Eğitim Tarihleri

  Ön Talep Toplanıyor

  Tarihlerin devamını yana kaydırarak görüntüleyebilirsiniz.
 • Başvuru Formu

 • Sıkça Sorulan Sorular

  • www.tisakademi.com Nedir?

   www.tisakademi.com internet sitesi geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında eğitimler düzenleyen kurumların eğitimleri konusunda bilgi alma, kayıt başvurusunda bulunma vb konularda yardımcı olmak amacıyla faaliyet göstermektedir. Bu web sitesine girerek veya üye olarak 18 yaşından büyük olduğunuzu onaylamış olacaksınız. HERHANGİ BİR KURSA BAŞVURARAK VEYA BİLGİ FORMU DOLDURARAK O KURSA BAŞVURU ŞARTINI SAĞLADIĞINIZI (ÖRNEĞİN TABİPLERİN BAŞVURDUĞU BİR EĞİTİM İÇİN ÜLKEMİZDE GEÇERLİ BİR TIP FAKÜLTESİ DİPLOMANIZ OLDUĞUNU) VE KOŞULLARI ONAYLAMIŞ OLURSUNUZ. Bu sitede yer alan bir formu doldurarak ilgili eğitime kesin kayıt yaptırmış olmazsınız. Kayıt için ilave bilgiler (kayıt onayı, ödeme bilgileri vb) talep edilebilir. Katılım ile ilgili şartlar değişiklik gösterebilir ve olası değişiklikler kursiyerlere bildirilir. Kurs öncesi yapılması gereken ilk ödeme kaydınızı iptal etmeniz durumunda iade edilmeyebilir. Bu sitede yer alan içerik genel bilgilendirme amacı taşımaktadır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini almaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi için kullanılamaz, hekim yerine karar veremez, alıntı yapılarak uygulanamaz. Hastalıklarınız ile ilgili bir doktora başvurunuz.

  • Kursa kimler katılabilir?

   Katılımcılar hekim veya kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimleridir. Başvuru sahibi bu yeterliliği sağladığını gösteren belgeleri ve kurum tarafından istenebilecek diğer belgeleri ibraz eder.

  • Kurs Sağlık Bakanlığı onaylı mıdır?

   Bu sitede yer alan bütün kurslar kursu düzenleyen Dernek veya özel kuruluş tarafından katılım belgesi ile belgelendirilmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı eğitimler için www.getat.com.tr adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

  • Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan eğitimler nelerdir?

   Nöralterapi, manuelterapi, uygulamalı (klinik) kinezyoloji, nogier kulak mikrosistem tedavisi, mizaç teorisi, bütüncül beslenme vb eğitimler ile sempozyum, kongre, çalıştay vb toplantılar özel eğitimler olup Sağlık Bakanlığı onaylı değildir. Bu eğitimler veya toplantılar sonunda katılım belgesi düzenlenebilir. Bu belgeler sertifika değildir ve mevcut mesleki yetkilerinizin üzerine herhangi bir yeni yetki kazandırmaz. Bu programları mezuniyet sonrası eğitim programı olarak değerlendirmeniz gerekmektedir.

  • Kurs hangi kurum tarafından düzenlenmektedir?

   Bu sitede yer alan tüm kurslar İntegratif Tıp Derneği ve/veya İntegratif Sağlık Eğitim Danışmanlık tarafından düzenlenmektedir.

  • Kurs sonunda katılım belgesini ne zaman alabilirim?

   Eğitimi başarıyla tamamlamanız durumunda katılım belgeniz eğitimin son günü teslim edilmektedir.

  • Kurs ücretine yol, konaklama ve diğer giderler dahil midir?

   – Kurs ücretine konaklama, yeme/içme, çay/kahve, ulaşım, sigorta vb hususlar dahil değildir. Kurumun bu yönde bir planlaması olmayıp kursiyerlerin kendi planlamalarını yapmaları gerekmektedir.

  • Kurs ücreti nedir?

   – Kurs ücreti ilgili eğitim sayfasında belirtilmektedir. – Ödemelerde banka transfer masrafları kursiyerlere aittir. Eğitimlerde kontenjan dolması durumunda ödeme önceliğine göre işlem yapılır. Yanlış yapılan ödemelerden kursiyer sorumludur. Uzaktan eğitim veya yüz yüze eğitim başlamadan iptal ve iade talepleri ise başvuru üzerine ilgili kurumun/kuruluşun tasarrufu dahilinde yapılabilecektir. Size e-posta ile kayıt onayınız ve ödeme bilgileri gönderildiğinde ödeme yapmanız önerilmektedir.

  • Ödemelerin taksitlendirilmesi mümkün müdür?

   Kurs ile ilgili ödemelerin kursun son gününe kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Önceden bilgi vermek kaydıyla kurs yerinde de ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Ödemelerinizi yaparken size gönderilen maildeki hesap bilgilerini dikkate almanız gerekmektedir. Bu bilgilerde hesap adını kelimeler arasında boşluk bırakarak, kısaltma yapmadan ve sığdığı kadarıyla size gönderilen hesap adına uygun olarak yazmanız gerekmektedir.

  • Eğitim masraflarımın Sağlık Bakanlığı, hastanem veya ilaç endüstrisi tarafından karşılanması mümkün müdür?

   – Bu sorunun eğitimine başvurduğunuz eğitim merkezi ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu konuyu yönetiminizle görüşmeniz gerekmektedir. Kurumlar zaman zaman kapasite arttırımı amacıyla bu şekilde kararlar alabilmektedir. Ancak bu tür taleplerin olumlu karşılanma olasılığı çok düşük olup ayrıca ek hükümler (mecburi çalışma süresi vb) gündeme gelebilmektedir. İlaç endüstrisinin bu alandaki eğitmelere sponsorluğu (gerek eğitim alanının ilaç dışı olması, gerekse eğitim ücretleri nedeniyle) yok denecek kadar azdır ve bu başvurularla ilgili Sağlık Bakanlığı`nın kurum ile ilişkili olmayan ilave şartları (aynı eğitime birden fazla firma başvurusu, ilgili kursun detaylı programı olması, ilgili programın ayrı web sitesi olması vb) olabilir. Kurum bu şartları sağlamak durumunda değildir. Eğitimlere başvururken tüm masraflarınızı kendiniz karşılayacak şekilde hazırlık yapmanızı ve diğer sponsorluk kaynakları ile ilgili beklentiye girmemenizi öneririz.

  • Derslerin işleniz şekli nasıldır?

   Dersler kursa ve yapısına göre yüz yüze eğitim, asenkron ders (arşiv video dersleri), senkron ders (canlı ders), kaynak paylaşımı ve dökümanların dijital ortamda paylaşımı ve forum yöntemlerinden bir bölümü yoluyla işlenecektir.

  • Eğitimlerde devam zorunluluğu var mı?

   Kayıt yaptırmış olduğunuz eğitime katılamamanız durumunda bu eğitim ile ilgili haklarımız kaybolur. Eğitimlere tam olarak devam esastır.

  • Yayınlanan programlar kesin takvimler midir?

   – Yayınlanan program taslak olup zorunluluk halinde değişikliğe tabidir.

  • Kurs yeri / kurs adresi neresidir?

   – Kurs yeri belirtilen kurumların ilgili merkezleridir. Kurs yeri taslak olup değişikliğe tabidir. Farklı gruplar farklı salon veya binalarda eğitim görebilir. Bununla ilgili karar sekreterya tarafından verilmektedir ve bu karara uyulması gerekmektedir. Bu bilgilendirmeler güncel e-posta yazışmaları veya güncel yazışma grubu yazışmaları aracılığı ile yapılacaktır.

  • Salon görevlisinin görevi nedir?

   – Salon görevlilerinin sorumluluğu, eğer teslim etmeniz gereken belgeler varsa bunları teslim almak ve kurs ortamının genel düzenini sağlamaktır. – Salon görevlisi ve sekreterya odasına izinsiz girilmemesi, içerde evrak teslimi veya görüşme için başka bir kursiyer varsa evrak teslimi için sıranın beklenmesi, bu alanlardaki hiçbir dolabın veya çekmecenin açılmaması, bu alanlardan herhangi bir malzeme (sarf, kırtasiye vb) alınmaması gerekmektedir.

  • Kurs sırasında ilave materyal verilecek midir?

   Bazı kurslarda özet ders notu ve/veya demo uygulamalarda kullanılacak materyal verilmektedir. Konu ile ilgili her bir kursun açıklamasını inceleyebilirsiniz.

  • Öğrencinin sorumlulukları nelerdir?

   – Öğrenci eğitim bedelini ödemek ve eğitim bedeli dışındaki tüm masrafları kendisine ait olmak üzere eğitime katılmayı kabul eder. Kurs başladıktan sonra yapılacak iptallerde geri ödeme yapılamayacağını bildiğini taahhüt eder. – Öğrenci, eğitime katılanları kendi işyerine, muayenehanesine, kurum dışında verilen farklı bir eğitimine davet olarak değerlendirilebilecek herhangi bir davranışta bulunmayacağını taahhüt eder. – Öğrenci, eğitim ile ilgili eğer varsa olumsuz geri bildirimleri kurs koordinatörüne veya dernek yönetimine iletebilir. Bu iletişim için www.tisakademi.com sitesindeki Mesaj Gönder/İletişim sayfasını da kullanabilir. Kurs esnasında dahil olduğu eğitimini kötüleme veya diğer eğitimlerle kıyaslayarak olumsuz yorumlarda bulunma olarak değerlendirilebilecek herhangi bir davranışta bulunmayacağını taahhüt eder. – Öğrenci, derslerini kendisine verilen programa uygun olarak takip eder. Eğitime katıldığı günler için imza defterini imzalar. Programa kesintisiz devam zorunludur. – Eğitim esnasında oluşan her türlü çıktının (eğitim materyali, sunumlar, hasta muayene/izlem formu, dokümanlar vs.) hakkı eğitim sekreteryasına aittir. – Eğitim saati süresince eğitim ortamının düzeninden öğrenciler de sorumludur. Sınıfın huzurunu bozacak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Salon görevlileri, bina görevlileri, güvenlik vb görevlilerin uyarı ve yönlendirmelerinin takip edilmesi gerekmektedir. – Öğrenci eğitim süresince eğitimci tarafından belirtilecek uygulamalara katılmayı taahhüt eder. – Öğrenci eğitim kapsamında kendisi veya eğitici gözetiminde eğitime katılanlar tarafından değerlendirilen ve uygulama yapılan hastalar için herhangi bir ücret talep etmemeyi taahhüt eder. – Öğrenci herhangi bir ürünün, firmanın, hizmetin, eğitimin tanıtım ve promosyonunu yapmamayı; kursiyerler ile üretici, distribütör, eğitim/kongre organizasyon sekreteryası bilgisi paylaşmamayı; ve kursiyerlerin bilgilerini benzeri kişi/kurumlarla paylaşmamayı taahhüt eder. Öğrenci, diğer kursiyerlerin kurs esnasında elde edilen bilgileri (telefon, eposta) ile herhangi bir faaliyet (yazışma grubu oluşturulması, ürün satışı, üyelik vb) gerçekleştirmeyeceğini, kurs ortamında herhangi bir doküman/broşür dağıtmayacağını, herhangi bir program/faaliyet, kurum/kuruluş adına faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. Öğrenci yazışma grubunda da aynı kurallara uyacağını, konu dışı paylaşım, farklı bir gruba bağlantı vb içerikler paylaşmayacağını, telif hakkı sorunu yaratabilecek resim, e kitap/pdf kitap paylaşmayacağını, grupta edindiği iletişim bilgilerini (telefon, mail vb) pazarlama amacıyla kullanmayacağını ve kullanılmasına yol açabilecek bir paylaşımda bulunmayacağını taahhüt eder. Bu kurallardan herhangi birine uyulmaması durumunda grup yöneticisi kursiyeri herhangi bir uyarı yapmaya gerek olmadan yazışma grubundan çıkarabilir. – Öğrenci, eğitimdeki herhangi bir materyali (video çekimi, slayt, resim, ders notu vb) veya kendisine uzaktan eğitim şifresi verilmesi durumunda bu şifreyi 3. şahıslarla paylaşmamayı taahhüt eder. Katılımcı uzaktan eğitim sisteminden dışarıya veri aktarmayacağını taahhüt eder. – Öğrenci, dersin yapıldığı merkezde (sınıf, eğitici odası, dinlenme alanları da dahil olmak üzere) ses, video, fotoğraf vb herhangi bir kayıt yapmayacağını taahhüt eder. – Öğrenci, sınıfta kullanılan sunum bilgisayarları, eğiticilerin bilgisayarları veya eğitim merkezine ait herhangi bir bilgisayar üzerinde eğiticinin veya salon görevlisinin onayı olsa dahi herhangi bir işlem yapmayacağını (dosya açma, kapatma, dosya kopyalama vb) taahhüt eder. – Her ne sebeple olursa olsun eğiticinin veya salon görevlisinin onayı olsa dahi salon bilgisayarında işlem yapılması, eğitici veya salona ait bir harddisk/flash bellek vb depolama aracının alınması, kopyalanması vb davranışlar kesin olarak yasaktır. Bu kurallardan herhangi birine uyulmaması durumunda salon görevlisi veya eğitici konuyu sekreteryaya bildirir. Kurs kurallarına uyulmadığı gerekçesi ile kurstan geri ödemesiz olarak çıkarılmak da dahil çeşitli yaptırımlar uygulanabilir. – Öğrenci eğer varsa sınav sorularını (ön değerlendirme ve son sınav) herhangi bir şekilde kaydetmemeyi taahhüt eder. – Katılımcı isimleri bina güvenliğine bildirileceğinden eğitim alanında misafir kabul edilemeyecektir. Aynı şekilde eğitim vakası olarak davet edilenlerin isimlerinin de pratik eğitimler başladığında salon görevlisine bildirilmesi gerekmektedir.

  • Diğer kurallar nelerdir?

   – Kursa katılan bütün kursiyerler binanın genel kuralları ve düzeni ile tıbbi atık kurallarına (iğnelerin ilgili kutulara atılması, tıbbi atık poşetlerinin kullanımı, tıbbi atık prosedürüne uyulması vb) uymak zorundadır. – Eğitim merkezi bina ile ilgili gerekli durumlarda binanın fiziksel şartları ve imkanları ile ilgili düzenleme (binanın otoparkı dışında bir otoparka yönlendirme, lavabolarda havlu peçete kullanımının sınırlanması, binanın balkon vb alanları da dahil sigara içilmesinin engellenmesi vb) yapabilir.

  • Güncel bilgilere nasıl ulaşabilirim?

   – Kurs bilgileri ve kurallarının güncel hali www.tisakademi.com sitesinden güncel hali ile takip edilebilecektir.

  • Size nasıl ulaşabilirim?

   – Sorularınız için öncelikle bu sitenin site menüsündeki eğitim detayları ve sık sorulan soruları inceleyiniz. Soru ve talepleriniz için bu sitedeki mesaj gönder / İletişim / canlı destek kutusunu kullanabilirsiniz. Bize e-posta yoluyla info@tisakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz. Çağrı telefonu: 0850 3469082 Eğitim Danışmanı: Dr.Sedat Yıldız (05077677322)

 • Eğitim Tanıtımı

Belirtilmemiş

Sertifikalı
Yüz Yüze Eğitim